Kalendárny rok 2016 nášho klubu začal  v znamení niekoľkých personálnych zmien. Najdôležitejšou zmenou bola výmena na trénerskom poste A mužstva, keď Petra Andrejca vystriedal bývalý skvelý hráč nášho klubu a donedávna aktívne hrajúci Ľubomír Maďarík. Obmeny nastali aj v mládežníckych mužstvách, keď na vlastnú žiadosť opustil klub tréner starších žiakov Štefan Dobóczi. Obom bývalým trénerom ďakujeme sa prácu, ktorú odviedli v našom klube a prajeme im veľa ďalších športových úspechov na nových miestach.

Vráťme sa však späť k pôsobeniu nášho seniorského mužstva, ktoré začalo zimnú prípravu v polovici januára 2016. Počas prestupového termínu od začiatku januára 2016 nastali v kádri minimálne zmeny, keď po úspešnom hosťovaní klub opustil Ondrej Čigáš, ktorý sa vrátil do rodnej Ždane a taktiež klub opúšťa Maroš Miškovič na vlastnú žiadosť. Do zimnej prípravy sa títo dvaja už nezapojili, ale k mužstvu sa pridali  dvaja noví hráči a to bývalý hráč Moldavy n/Bodvou a iných mužstiev Branislav Hanzeľ a aj hráč z neďalekej Sene Tibor Schnurer. Až samotná prípravy ukáže ako títo dvaja zapadnú do súkolesia mužstva a či sa klub bude snažiť počas prestupového obdobia týchto dvoch hráčov získať do svojich radov.

Naše seniorské mužstvo už absolvovalo počas zimnej prípravy 2 prípravné zápasy. Dňa 23.1.2016 si na umelej tráve v Moldave nad Bodvou zmeralo sily s účastníkom 5. najvyššej súťaže Maďarskej republiky s mužstvom Hidasnémeti, s ktorým si ľahko poradilo v pomere 4:0. Za naše mužstvo góly strieľali 2 x Peťovský a po 1 x Steininger a M. Vaľa. Náš druhý prípravný zápas mužstvo absolvovalo dňa 30.1.2016 na umelej tráve Užhorodská v Košiciach s mužstvom našej súťaže s Michaľanmi. Naši chlapci si s chuťou zastrieľali a súpera rozstrieľali jednoznačne 8:0. Naše góly strelili 4 x Steininger, 2 x Schnurer a po 1 zásahu pridali Hanzeľ a Kolesár.

Na margo je potrebné spomenúť, že s mužstvom trénuje a do prípravy sa zapája aj niekoľko našich nádejných juniorov, ktorí v tomto roku končia svoje pôsobenie v dorasteneckej súťaži (Peťovský, Nevelöš, Čarný, Kolesár, Sipko).