Vítame nového trenéra

Kedy začala príprava, a s akým cieľom ste do nej išli?
Prípravu sme začali 16.1.2018, s cieľom zistiť skutkový stav mužstva, s možným posilnením, aj keď v januári už bolo dosť neskoro, lebo zaujímavý hráči už sú rozobratí v iných družstvách.

V akom stave ste našli káder, koľko hráčov, aká bola dochádzka?
Káder tvorilo 17-18 hráčov, ale vôbec sa do prípravy pre dlhodobé zranenie nezapojil Ján Rentko. Celková dochádzka je na solídnej úrovni.Chlapcom nemožno uprieť chuť a elán, aj keď sú limitovaný rodinnými,pracovnými povinnosťami a taktiež nás neobišla chorobnosť, ktorá kulminovala v prvej polovici februára.

Káder sa doplnil, ste s ním spokojný, či Vám nejaký prestup nevyšiel, alebo ešte niečo máte rozrobené?
Do zimnej prípravy sa zapojili Štefan Sárka z TJ Družstevník Malá Ida,Tomáš Boda, ktorý bol v jesennej časti hráčom TJ Družstevník Trstená pri Hornáde, ale je kmeňovým hráčom FK Geča a Lukáš Žipaj z TJ Družstevník Vyšný Žipov.Určite nemôžeme byť spokojný s kádrom, ktorý je dosť úzky, ale verím že sa s tým v jarnej časti vyrovnáme.

Koľko prípravných zápasov ste odohrali s akými výsledkami, výkonmi, čo je potrebné zlepšiť, ako sa pripraviť na jarnú časť.
Odohrali sme 7 prípravných zápasov, väčšinou s mužstvami z nižších súťaží, čo nás až tak nepreverilo, až na zápas s FK Košice, ktorý nás zobliekol donaha……
Snažili sme sa hrať kombinačne s dobrým držaním lopty…. v tréningoch sa zameriavame na elimináciu nepresnosti prihrávok, aj keď to je dlhodobejší proces…..

28.1.2018 FK Čaňa-FK Haniska 5:2 Ohman 2x,Lipnický,Kuruc ,Almáśi

4.2.2018 FK Čaňa-Veľká Ida 7:2 Lipnický 3x,Boda 2x,Hanzel,Peťovský

11.2.2018 FK Čaňa-Krásn.Podhradie 3:2 Lipnický,Ondira,Gorej
17.2.2018 FK Čaňa-FK Ťahanovce 2:1 Lipnický,Hanzel
25.2.2018 FK Čaňa-Perín 5:1 Steininger 3x,Almáši,Kuruc
4.3.2018 FK Čaňa-FK Čečejovce 4:3 Almáši,Ohman,Lipnický,Stankovič
10.3.2018 FK Čaňa-FK Košice 1:4 Lipnický

A čo očakávate od jarnej časti?
Verím, že v jarnej časti sa nám podarí poskočiť v tabuľke vyššie, ako je tomu teraz. Myslím si, že toto družstvo má na viac, aj napriek úzkemu kádru, ale chlapcom verím, majú svoju kvalitu, a keď sa nám podarí udržať a zlepšiť tréningovú morálku, tak nemám vôbec obavu o dobrú hru a určite vyššiu úroveň ako na jeseň.