V oklieštenej zostave druha výhra v príprave

Včera 5. februára naše A mužstvo nastúpilo na svoj tretí prípravný zápas v rámci zimnej prípravy, keď na umelej tráve v Moldave n/B porazili učastníka 5 ligy Košicko-gemerskej TJ Družstevník Perín 2:0. Naši chlapci nastúpili v oklieštenej zostave, keď pre chorobu nemohli do zapasu zasiahnuť J. Gorej, Z. Buček a M. Vaľa, pre pracovné povinnosti nebol L. Bučko, ktorý u nas trenuje od zaciatku prípravy a s najväčšou pravdepodobnosťou posilni naš klub. Futbalisti Čane nastúpili oproti minulému týždňu oveľa viac koncentrovane a aj napriek improvizovaniu na niektorých postoch podali dobrý výkon. V prvom polčase Čaňa dominovala, držala hru pod kontrolou, hrala kombinačne a hráčov Perína až na jednu vyloženú šancu v druhej polovici prvého polčasu do ničoho nepustili. Čaňa si vypracovala niekoľko sľubných priležitosti, ale ani po šanciach D. Lipnickeho, L. Labiča, P. Peťovkeho a ani M. Jureka nedokázala využiť a tak prvý polčas skončil nerozhodne 0:0. V druhom polčase začali dochádzať sily obom mužstvam, hra sa prelínala z jednej strany na druhu a po vypracovaní si šanci na jednej aj druhej strane sa čakalo na úvodný gól. Ten prišiel po rýchlom protiútoku, keď D. Lipnicky unikol po ľavej strane, spätnou prihrávkou našiel L. Labiča, ktorý nastrelil brvno, ale po následnej dorážke T. Steiningera lopta skončila v sieti. O pár minút neskôr zahrával priamy kop B. Hanzeľ a upravil výsledok na konečných 2:0. Zápas sa už len dohrával a tak sa na výsledku už nič nezmenilo.

Zostava FK Čaňa: V. Brinda (46′ M. Binda) – J. Sipko, J. Rentko, B. Hanzeľ, P. Peťovsky – T.Schnurer, L. Labič, T. Steininger, M. Jurek – L. Török, D. Lipnicky

Góly: T. Steininger, B. Hanzeľ