Úspešné ukončenie zimnej prípravy

Poslednými dvomi zápasmi sme ukončili zimnú prípravu prebiehajúceho ročníka 2015/2016.

Predposledný zápas zimnej prípravy sme absolvovali 27.02.2016 na umelej tráve Užhorodská v Košiciach. Zmerali sme si sily so susedom z vedľajšej obce, ktorý je nováčikom našej súťaže, s FK Geča 73. Zdolali sme ho takmer rovnakým výsledkom ako na domácej pôde v 5. kole súťaže 23.8.2015, len s tým, že sme raz inkasovali a pokorili ho v pomere 4:1. Zápas mal jednoznačný priebeh, keď sme kontrolovali vývoj zápasu. Hattrickom sa blysol náš najlepší strelec zimnej prípravy Tomáš Steininger a náš štvrtý zásah pridal ešte stále, len dorastenec Patrik Peťovský.

Posledný zápas zimnej prípravy naše „A“ mužstvo v generálke pred budúco týždňovým začiatkom jarnej časti súťaže odohralo na domácej pôde. Na vedľajšom ihrisku sme privítali účastníka III. ligy Východ TJ Vyšné Opátske a bol to premiérový zápas v tomto roku na zelenom trávniku. Bojovný zápas na ťažkom teréne sme nakoniec zvládli úspešnejšie my a gólmi Braňa Hanzeľa a Laciho Töröka sme mužstvo z vyššej súťaže zdolali tesne 2:1.

Ak sa obhliadneme za zimnou prípravou, ktorú z dôvodu zlých poveternostných podmienok mužstvo väčšinou absolvovalo v hale, môžme skonštatovať, že bola úspešná. Nový tréner mužstva Ľubo Maďarík vštepoval hráčom novú koncepciu hry, ktorá viedla k tomu, že zo siedmych zápasov sme vyhrali 5 x a len 2 x sme prehrali s mužstvami Hanisky a Moldavy nad Bodvou. Najlepším strelcom zimnej prípravy sa stal jednoznačne Tomáš Steininger, ktorý z celkových našich 25 strelených gólov strelil až 11 gólov ( zvyšní strelci: Peťovský 3, Schnurer 3, Hanzeľ 2, Török 2, Vaľa M. 1, Kolesár 1, Molnár 1, Lipnický 1).