Tréner hodnotí

Jarnú časť sezóny sme začali s dvojtýždňovým oneskorením z dôvodu nepriaznivých podmienok doma v zápase s Kechnecom, ktorí sme zvládli po disciplinovanom výkone celého mužstva.

Potom prišli dve facky a to v zápase v Topoľanoch a Kalši, v ktorých sme zlyhali vo všetkých činnostiach a mali na konte defenzívy 11 gólov, čo bolo pre mužstvo dosť frustrujúce.

V zápase s Medzevom sme mali aj kúsok šťastia, ale mužstvo musím pochváliť za bojovný výkon. Potom prišli zápasy ako na hojdačke, čo bolo z veľkej mieri spôsobené tréningovou absenciou hráčov, ich pracovným vyťažením, ale v tejto súťaži je to bežný jav, keď že sa futbalom chlapci neživia. Ale z pohľadu trénera, mrzia v tejto časti hlavne zápasy s Gelnicou a doma s Rudňanmi, ktoré sme mali dobre rozohrané a pripravené, ale nedotiahli sme ich do výsledkového efektu.

Počas celej časti sme sa trápili so zraneniami, keď z dlhodobého hľadiska vypadli postupne Marek Petričko a Stanislav Ohman. V jej ďalšom priebehu Tomáš Steininger a niekedy to bolo na hrane, aby sme nastúpili aspoň v základnej zostave. Máme pred sebou ešte zápas so Strážskym, v ktorom sa budeme chcieť rozlúčiť so súťažou a vernými fanúšikmi víťazstvom, trošku si oddýchnuť od futbalu, aj keď to bude asi nemožné, keďže prebiehajú majstrovstvá sveta.

Prípravu máme naplánovanú odštartovať 5.júla 2018. Určite budeme chcieť káder doplniť o štyroch, piatich hráčov, či už dorastencov, ktorým končilo hosťovanie v iných kluboch, ale máme vyhliadnuté posily z iných klubov, ale o tom je ešte predčasné hovoriť, keďže je to v štádiu riešenia.