Tesná domáca výhra s Kalšou

Na Veľkonočnú nedeľu 27.3.2016 o 15.00 hod. sme na domácej pôde privítali jedného z najťažších súperov súťaže aktuálne 3. celok súťaže TJ Mladosť Kalša

A svoju kvalitu hostia ukazovali od prvej minúty a po niekoľkých minútach sa mohli ujať vedenia, ale hosťujúci hráč z tesnej blízkosti v páde prekopol našu bránu. Naše mužstvo ako aj hostia dobre kombinovali v strede poľa a obe mužstvá vyrážali do rýchlych kontier. Jednu takú mohol využiť v náš prospech Tomáš Steininger, ale jeho strela skončila mimo ľavej žrde hosťujúcej brány. O niekoľko minút sme sa znovu mohli ujať vedenia, ale ten istý hráč v ťažkej situácii znovu mieril mimo. Hostia sa tiež snažili niečo vymyslieť na našu obranu, ale v našej bráne stál pozorný Maroš Binda. Do polčasu sme sa nakoniec mohli ujať vedenia my, ale Laci Török v dobrej šanci zlyhal, keď preloboval nielen brankára, ale aj bránu. Druhý polčas začali lepšie hostia a do 70 min. mohli viesť dvojgólovým rozdielom, ale dvomi zákrokmi sa zaskvel náš kapitán v bráne Maroš Binda. Útoky sa prelievali z jednej strany na druhú, hral sa kombinačný, rýchly, bojovný zápas a bolo zrejmé, že jedna situácia rozhodne o osude duelu. Vedenia sme sa mohli ujať po rýchlom brejku Laciho Töröka, ale jeho tečovaná lopta tesne minula hosťujúcu bránu. O niekoľko minút hostia trestuhodne zahodili ďalšiu super šancu a blížila sa posledná desaťminútovka zápasu. A práve v 80 min. vybojoval Braňo Hanzeľ priamy kop spoza hranice šestnástky a sám ho aj rozohral strelou na bránu. Hosťujúci gólman umiestnenú strelu zasiahol, ale lopta prepadla do siete a ujali sme sa vedenia 1:0. Hostia vrhli všetky sily do útoku, aby aspoň vyrovnali, ale posledný nápor sme odvrátili a vybojovali vo vyrovnanom zápase, ktorému by svedčala skôr remíza, cenné víťazstvo nad silným súperom 1:0.