Technik v útoku

Jedným z najtechnickejších hráčov v našom mužstve je útočník, ktorý svoje góly strieľa s eleganciou, jemu vlastnou – Tomáš Steininger.

Strata bodov v Geči neprichádzala do úvahy, s akými pokynmi ste nastupovali na tento zápas?

Po zbabranom domácom zápase zo Sobrancami sme potrebovali bodovať naplno a to hneď v derby zápase s Gečou. S nimi sme ešte body ani raz nestratili, ale vedeli sme, že to bude ťažký zápas, čo sa aj ukázalo. Pokyny boli jasné, hrať koncentrovane a dať do toho trochu srdiečka. Podarilo sa a vyhrali sme.

Trikrát ste viedli, domáci dvakrát Váš náskok zlikvidovali, tretíkrát ste im to nedovolili.

Áno, stále po strelenom góle sme hneď inkasovali, čo nebolo dobré, pretože sme ich hneď vrátili späť do hry. Boli to trošku smolné momenty pri oboch góloch, keďže sa lopta poodrážala stále k súperovi, ale samozrejme gólom predchádzali naše chyby. Našťastie sme pred koncom strelili víťazný gól a už sme to ubránili, čo ma teší.

Jedným gólom si prispel aj ty, opíš nám situáciu pre gólom.

Párkrát sme si vymenili loptu strede poľa, zbehol som si medzi obrancov a dostal som výbornú prihrávku od Mareka Petrička, pozrel som sa ako stojí brankár a ľavou nohou som to trafil krížom po zemi.

Zatiaľ sa ti strelecky celkom darí, máš na konte 7 gólov, tvoj spoluhráč Lipnický dvanásť, spolu ste dali viac ako polovicu gólov FK Čaňa, to je slušná vizitka, čo ty na to?

Tak  od nás ako od útočníkov sa góly očakávajú. Nebyť zranení, tak by tých gólov bolo viac. Som rád, že aj Davidovi sa darí, obdivujem ho, že v jeho veku dokáže dávať toľko gólov. Verím, že nám to bude sypať aj naďalej pomôžeme mužstvu k výhram.

Vylosovanie nám do cesty privialo Gelnicu, ako na ňu?

Gelnica má skúsené mužstvo, takže to bude ťažký zápas, ale verím, že domáce prostredie a naše veľké ihrisko bude výhodou…myslím si že ak budeme hrať kombinačne a presne, tak uspejeme. V poslednom domácom zápase nám chýbalo nasadenie a presnosť prihrávok, čo nás stálo body, preto verím, že proti Gelnici zabodujeme naplno.

Tak veľa šťastia, „Štajny“!

foto:Ján Falis