Rýchlosť a technika

ďalším hráčom, ktorého sme vyspovedali je rýchly útočník, so skúsenosťami s tretej ligy Maroš Amáši.

Ako prebieha tvoja hráčska kariéra? Vyrastal som v MFK Rožňava, kde som hral za žiakov 1.ligu a za dorast 3.ligu. Neskôr som sa presunul do MFK Ružomberok, kde som hral za dorast 1. resp. 2. Ligu. Z dorastu som šiel do FK Rešica, ktorá hrala 3. Ligu. Po dlhšej absencii kvôli zraneniu členka v ktorom som mal potrhané väzy 4 krát som šiel do MFK Rožňava, kde som hral 4. Ligu. Pred pôsobením v FK Čaňa som si skúsil 5.ligu v Fk Krásnohorské podhradie, s ktorým sme postúpili do 4.ligy a následne som prestúpil do Čane.

Pracuješ alebo ešte študuješ? Momentálne som študentom 5. ročníka Univerzity P.J.Šafárika v Košiciach, takže sa aktuálne pripravujem na štátnice obhajobu diplomovej práce a verím, že aj úspešné.

Ako sa ti páči v Čani? V Čani sa mi zatiaľ páči, je tu veľmi príjemné futbalové prostredie, ktoré by si aj vzhľadom na históriu klubu zaslúžilo atraktívnejšiu súťaž ako je 4.liga.

Čo hovoríš na prebiehajúcu sezónu? Mrzí ma, že sa nám nepodarilo dotiahnuť záver jesennej časti k vyššiemu bodovému zisku, čo nás odsunulo na nižšie priečky v tabuľke
a stratili sme kontakt s mužstvami na čele. Jarná časť sezóny by bola oveľa zaujímavejšia aj pre oko diváka, keby sme bojovali o postupové priečky, ale aj taký je futbal.

Aké si mal ambície v tejto sezóne? Určite tie najvyššie.

Ako vidíš svoju budúcnosť vo futbale? Rád by som ho hral čo najdlhšie, aspoň na takej úrovni ako do teraz, ale bol by som rád, keby sa nám v budúcnosti podarilo postúpiť do do vyššej súťaže.

Na ktorom poste hráš najradšej? Najradšej hrávam v útoku. Či už hrotového alebo podhrotového útočníka, to je jedno.

Kde sú tvoje rezervy, čo by si chcel zlepšiť? Stále sa nájdu rezervy, na ktorých je potrebné pracovať, či už po kondičnej alebo technickej stránke, preto sa snažím pristupovať k tréningom poctivo a absolvovať každý tréning, v rámci možností. Resty sa snažím dobehnúť individuálne.

Je zopár kôl do konca, máš nejaký plán na budúcu sezónu, ostaneš v Čani, či chystáš prestup? V Čani som zatiaľ spokojný a viac sa sústredím na štátnice a ukončenie štúdia ako na prestupy. Uvidím čo prinesie život po škole, ale zatiaľ nemám v pláne nič konkrétne, len úspešne ukončiť štúdium a so cťou dobojovať záver sezóny.