Prísľub do budúcnosti

Posledným odchovancom nášho klubu, ktorý sa posunul až do mužstva dospelích je Patrik Peťovský. Aj keď mu posledný zápas v Medzeve veľmi nevyšiel, jeho výkony spĺňajú prísne kritériá IV.ligy. Má 20 rokov, narodil sa v januári 1997, meria 195 cm a váži 82 kg.

Čo nám povieš k zápasu v Medzeve?

Zápas výrazne ovplyvnila moja červená karta, ktorá bola podľa mojho názoru velmi prísna. Chlapci však aj za nepriaznivého stavu zabojovali a vyrovnali, ale na bod to nestačilo. Je to škoda, minimálne bod sme si zaslúžili. Bol to pre nás veľmi smolný zápas.

Ako si videl moment pred červenou kartou?

Bola to klasická brejková situácia. Snažil som sa zastaviť rozvíjajúcu sa akciu hostí, zatiahol som ručnú brzdu s vedomím, že nie som náš posledný hráč. Verdikt rozhodcu ma veľmi prekvapil.

Si jeden z mála odchovancov, ktorý v poslednom čase zapadli do „A“ mužstva. Ako to vnímaš?

Na jednej strane som rád, že som sa v A mužstve presadil a zapadol som, na druhej strane je trošku smutné, že nás odchovancov nie je viac.

Tréner tvoje služby zatiaľ využíva na viacerých postoch, kde sa ty cítiš najlepšie?

Najradšej hrám v strede poľa, stále ma to ťahalo dopredu a chcel som dávať góly, ale v poslednom čase som si obľubil aj pozíciu stopéra.

Ako si zatiaľ spokojný so svojimi výkonmi?

Stále je čo zlepšovať, iba málokedy sa stane, že som so svojim výkonom spokojný. Od starších spoluhráčov sa mám ešte čo učiť.

Aký je tvoj osobný cieľ,  ktorý by si rád s FK Čaňa dosiahol?

Pevne verím, že sa našemu mužstvu podarí postúpiť do 3. ligy už v tomto ročníku. Myslím, že na to máme dosť kvalitné mužstvo a ľudia spätý s futbalom v Čani si určite zaslužia, aby sa tu hrala vyššia súťaž.

A čo tvoj mimo futbalový život, práca, hobby, iné športy?

Som študentom 2. ročníka na Technickej Univerzite v Košiciach, odbor Geodézia. Som športový fanúšik telom aj dušou, rád si pozriem ktorýkoľvek šport v TV, prípadne zahrám tenis či basketbal.

Foto:Ján Falis