Postup do druhého kola

V zápase prvého kola Slovnaft Cup-u sme si vybojovali postup do druhého kola až po penaltovom rozstreli. Zápas mal dva rozdielne polčasy, ten prvý ovládli hostia, ktorý sa rýchlo ujali vedenia 2:0, keď v 5 a 6 minúte skóroval Janči. V 25 minúte pridal tretí gól hostí Borovský a zdalo sa , že o postupujúcom je rozhodnuté, lebo domáci do polčasu nič nevymysleli.

Druhý polčas bol ako kópia toho prvého len sa vymenili úlohy. Domáci už po 13 minútach zmazali manko s prvého polčasu, keď sa postupne presadili Schnurer v 48 min pekným uvoľnením na hranici šestnástky a zakončením ľavou nohou k bližšej žrdi. V 56 zase s hranice šestnástky umiestnenou strelou k  žrdi Lipnický a o minútu neskôr sám pred brankárom nezaváhal Steininger. Do konca zápasu si obe mužstvá už postrážili nerozhodný výsledok.

Na rad prišli pokutové kopy a tie rozhodli o postupe FK Čaňa.

Hrdinom sa stal brankár Binda, keď zaváhanie svojho spoluhráča Schnurera zachránil dvoma chytenými penaltami a posunul FK Čaňa do druhého kola, kde nás čaká na domácej pôde prvoligový FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble.