Postup cez druholigistu

0
10

Po nedeľňajšej prehre vo štvrtoligovom stretnutí na ihrisku v Spišských Vlachoch, kde sme domácemu Tatranu podľahli tesne 2:1, sme včera , v Deň ústavy SR, privítali v 3.kole Slovnaft Cup-u, do ktorého sme sa dostali po výhre na pokutové kopy práve vo Spišských Vlachoch, druholigové mužstvo zo Spišskej Novej Vsi.
V úvode stretnutia hostia predviedli niekoľko pekných akcií, snažili sa streliť rýchly gól, ale domáca obrana od začiatku stretnutia si dávala veľký pozor a hrala veľmi dovbre a jednoducho. Po 15 minútach sa hra začala viac presúvať aj na druhú stranu ihriska , domáci si vytvorili viacero pekných brejkov,ale zatiaľ bez úspešného zakončenia. V 23 minúte hostia nechali voľnú cestu až pre šestnástku Dávidovi Lipnickému a ten strelou k žrdi otvoril skóre stretnutia. Hostia po góle ešte viac pridali do kroku, mali záujem o rýchle vyrovnanie, ale svoj náskok mohli zvýšiť aj domáci,ked niektoré ich akcie zostali nevyužité, hlavne pekná strela Ladislava Töröka s 35 minúty. vyrovnanie prišlo v 40 minúte, keď sa v pozícii hrotového útočníka presadil hosťujúci ľavý obranca Kamil Zekucia.
Druhý polčas sa začal rovnako ako ten prvý, hostia búšili do domácej obrany, tá veľmi dobre odolávala, a z času na čas sa podaril domácim veľmi dobrý brejk. Až do svojho postupového gólu, sa o zmenu skóre snažil najmä dnes veľmi dobrý Ondrej Čigáš, keď jeho dva strely spoza pokutového územia hosťujúci brankár len s námahou vyrazil. K jednému pokusu sa dostal aj Stanilav Ohman,ale jeho strelu úspešne kryl mladý brankár hostí Stančák. Rozhodujúci moment stretnutia prišiel v 84 minúte , keď rýchly brejk najprv nezakončil Stano Ohaman, lopta sa dostala k Ondrejovi Čigášovi a ten sa už nemýlil a posunul domácich do ďalšieho kola Slovnaft Cup-u.