Pohľad z bránky

V našom ďalšom rozhovore, ktorý Vám prinášame v klubovom spravodajcovi, sme vyspovedali stálicu medzi žrďami v našom „A“ mužstve.

Odchovanec nášho klubu je ročník narodenia 1993, čiže tohto roku oslavuje ešte len 24 rokov svojho života-Maroš Binda.

Vysoké víťazstvo v Kechneci, čisté konto, pekne sa to hovorí. Čo ty na to?

Hovorí sa to pekne a som rád, že sme tento zápas zvládli. Chlapci podali zodpovedný výkon, no musíme tiež pozrieť na kvalitu súpera, ktorá nebola až na takej úrovni. Z môjho pohľadu to bolo povinne víťazstvo.

Po zakopnutí v Malej Ide sme si ďalšiu stratu nemohli dovoliť. Proti nováčikom odohráme prvých päť kôl, rátalo s plným bodovým ziskom. Ako to vidíš ty?

S plným bodovým ziskom sa určite rátalo a je to dosť sklamanie pre nás, že to v Malej Ide nevyšlo…..chlapci sa snažili. no Malá Ida bola na zápas koncentrovanejšia a dôraznejšia ako my….nováčik nás svojou bojovnosťou a väčšou túžbou po víťazstve zaslúžene porazil….treba sa z toho poučiť  a verím, že ďalšie zápasy zvládneme lepšie.

Zajtra (v nedeľu 20.8.2017) privítame víťaza V.ligy Zemplínskej časti, AFK Topoľany, čo očakávaš od tohto zápasu?

Topoľany sú pre mňa veľká neznáma, no šušká sa, že majú dosť skúsene mužstvo a určite to nebude ľahký super…..no pevne verím, že z tohto zápasu si odnesieme všetky tri body, ktoré sú pre nás , naše vedenie, aj pre našich fanúšikov, na domácom ihrisku povinnosťou….

Z pohľadu diváka sa zdá, že mužstvo ešte nejde na 100%, ako by sa rozbiehalo. Zlepší sa ten pocit, keď prídu na rad ťažšie zápasy s Kalšou a Medzevom?

Do mužstva prišlo viacero nových hráčov a môže sa zdať, že to ešte nefunguje tak ako by malo, ale časom to určite bude lepšie, pretože chlapci tvrdo makajú na tréningoch a v kabíne panuje dobra atmosféra. Uvidíme, čo prinesú najdôležitejšie zápasy sezóny. kvalitatívne rozhodne na tieto mužstvá mame. Záleží len na nás, ako sa s tým tlakom dokážeme vyrovnať.Si na brankára pomerne mladý, kariéru máš pred sebou, čo by si ešte chcel dosiahnuť?

V tomto veku chcem na tréningu, aj v zápasoch, odovzdať zo seba maximum, pracovať na sebe a neustále sa zlepšovať. Mojím cieľom je svojim výkonom potešiť divákov na tribúne a samozrejme, tou najdôležitejšou vecou je, postup do vyššej súťaže s klubom FK Čaňa.

Čo hovoríš na konkurenciu na tvojom poste? Ktorý brankár v tejto lige je tvoj top?

Konkurencia nie je až na takej vysokej úrovni, ako to bolo predošlé ročníky, kde tu chytali mena ako Gejza Pulen, či Marek Rodák. No sú tu stále šikovní brankári, ako je David Riemer z Kašle, alebo Rišo Novák, ktorý momentálne pôsobí v Gelnici.

V dohľadnej dobe ti pribudne konkurencia aj v našom klube, ako to vítaš a čo od toho očakávaš?

Za konkurenciu, ktorá pribudne som nesmierne rád, pretože pomôže  to klubu, chlapcom a predovšetkým mne. Dúfam, že vytvoríme spoľahlivú dvojicu, ktorá bude napredovať.

Aký je tvoj obľúbený tím?

Môj obľúbený tím je FC Barcelona a samozrejmosťou aj klub FK Čaňa, pre ktorý sa znížim odovzdať maximum…ale hlavne som fanúšikom dobrého futbalu, takže sledujem aj viacero tímov…

Ktorý šport okrem futbalu sa ti ešte páči?

Sledujem skoro všetky športy, takže ťažko určiť jeden. Ale môžem vypichnúť tenis a futsal.

Maroš, v mene FK Čaňa ti prajeme ešte veľa víťazných zápasov v našom dres  s čistým štítom. A veríme, že aj vo vyššej súťaži.

Na záver sa chcem poďakovať vedeniu klubu FK Čaňa, pretože vytvárajú dobre podmienky pre chlapcov a klub, fanúšikom ktorý nás sem chodia podporiť, lebo bez nich by futbal nemohol fungovať, trénerovi za trpezlivosť a tak isto hráčom za drinu, ktorú odovzdávajú na ihrisku.

foto:ADBIN PHOTOGRAPHY