Jednobodový začiatok

V prvom zápase novej sezóny sme privítali na našom ihrisku nováčika s Marii Huty. Celý zápas bol o dobíjaní bránky hostí, ktorý sa úspešne bránili tlaku domácich. V prvom polčase domáci nepremenili dva veľké príležitosti. Hlavičku z päťky nepremenil nová posila Dávid Lipnický a z podobného miesta prestrelil bránu navrátilec Tomáš Steininger.
Druhý polčas sa hostia dostávali cez polovicu ihriska ešte sporadickejšie a tak bolo len otázkou času, kedy domáci strelia vedúci gól. To sa podarilo po krásnom obstrele Dávidovi Lipnickému v 74 minúte. Keď sa už zdalo, že body ostanú doma 3 minúty pred koncom hostia z podobnej situácie vyrovnali, keď úspešným strelcom bol kapitán Škarbek.
Hostia vyťažili z toho mála jeden bod a domácim znepríjemnili vstup do súťaže.

Zostavy
FK Čaňa
Binda-Varga,Molnár,Varhoľák,Péter-Török(46 Vaľa M.),Miškovič,Labič,Čigáš-Lipnický,Steininger
AŠK Maria Huta Gelnica