Jarná ouvertúra

Na začiatku zápasu sme si uctili pamiatku zosnulého dlhoročného funkcionára FK Čaňa Jozefa Vaľu, ktorý nás navždy opustil vo veku nedožitých 62 rokov. Česť jeho pamiatke.

Po dvoch preložených kolách sme na domácej pôde, za vytrvalého dažďa, pri teplote okolo 6 stupňov Celzia, privítali posledné mužstvo tabuľky FK Kechnec.O hosťoch išiel dobrý chýr zo zimnej príprave, prebehla u nich veľká obmena kádra, a tak sa čakal, na ťažkom teréne, bojovný zápas. ten sa odohral poväčšine medzi šestnástkami, aj vzhľadom na terén a prvé jarné kolo, zápas sprevádzalo veľa nepresností. Hostia začali aktívne, ale nepodarilo sa im z úvodnej aktivity vyťažiť viac ako jednu dobrú šancu, ktorú zmaril hosťujúcemu Lenartovi domáci brankár Binda. Po faule a následnom priamom kope sa v 18 minúte presadil vo vzdušnom súboji s hosťujúcim brankárom Drábikom najlepší strelec domácich Lipnický. 1:0. Do konca prvého polčasu sa už zase viac bojovalo, ako predvádzal pekný futbal.

Druhý polčas už bol viac menej v réžii domácich, hostí nepúšťali k svojmu brankárovi, a keď, tak len na strely spoza šestnástky. V 55 min po peknej akcii zvýšil náskok domácich Almáši. Do konca stretnutia sa už skóre nezmenilo, aj keď domáci mali niekoľko sľubných šancí. Hostia sa ukázali v dobrom svetle, v bojoch o záchranu im budeme držať palce a naším chlapcom do ďalších bojov, keď najbližšie cestujú do Topoľan, želáme veľa šťastia.