Istota v zadných radoch

Ďalším odchovancom nášho klubu je Ján Rentko. Odchovanec nášho klubu, ktorý v dorasteneckých časoch obliekal dres MFK Ružomberok, v seniorskom futbale hral II.ligu za Lokomotívu Košice, je ročník narodenia 1993.
Máme za sebou päť kôl, sme na tretej pozícii, so stratou troch bodov na vedúcu Kalšu. Si spokojný s doterajšími výsledkami?
Som celkom spokojný, len škoda toho zaváhania s Malou Idou. Síce som na zápase nebol, ale počul som, že Malá Ida bola na zápas dobre pripravená a nám, bohužiaľ, ten zápas nevyšiel. Ale je to za nami, teraz sa pripravujeme na kvalitné mužstvo z Kalše, ak chceme hrať o prvé miesto, musíme v takýchto zápasoch získavať body.

Zatiaľ všetky zápasy vyhrali Kalša a Medzev, je predpoklad, že spolu s Čaňou budú udávať súťaži tempo. Čo ty na to?
Určite áno. Kalša aj Medzev majú veľmi dobré mužstvá, čiže podľa mňa to bude boj do posledného zápasu.
V tvojej doterajšej kariére si sa objavil aj vo zvučnejších kluboch. Ako si spomínaš na Ružomberok, kde si strávil svoje dorastenecké roky?
Na Ružomberok spomínam len v dobrom. Bol som tam veľmi spokojný a nebyť zranení, možno, že by som tam ostal dlhšie. Ale dalo mi to veľa skúseností, predsa som tam trénoval každý deň, čiže niečo sa na mňa nalepilo, „možno“.

Najbližšie nás čaká Kalša. Líder tabuľky. Čo od tohto zápasu očakávaš?
Čaká nás veľmi dôležitý zápas, od ktorého as bude odvíjať aj naše miesto v tabuľke. Nebude to určite ľahký zápas, ale ak všetci podáme 100% výkon, tak myslím si, že by sme to mali zvládnuť. V domácich zápasoch sa nám darí aj strelecky, tak dúfam, že v tom budeme pokračovať.

Prajeme ti veľa zdaru do ďalšej časti sezóny.
Ďakujem.

foto: ADBIN PHOTOGRAPHY, Ján Falis