Gólové hody vyšli lepšie pre Čaňu

FK Čaňa – FK Tatra Sokoľany 6:4 (4:2)

Zostava FK Čaňa: Binda (46′ Brinda) – Klimek, Gorej, Rentko, Bučko (70′ Buček) – Török (46′ Vaľa), Labič, Hanzeľ, Schnurer (46′ Jurek) – Steininger, Lipnický

Góly FK Čaňa: 20′, 23′, 29′ Steininger, 26′, 60′ Hanzeľ, 85′ Lipnický

Úvod zápasu lepšie zachytili hráči Čane a už od začiatku Sokoľany zatlačili na ich polovičku. Čaňa dobre kombinovala, začala si vytvárať gólové priležitosti, ale Sokoľany boli tí, čo v 10′ otvorili skóre zápasu. Prešlo pár minút a Sokoľany vyhrávali už 0:2. Domáci neprestali hrať a v 20′ Steininger nachytal na hruškách brankára Sokolian a bolo 1:2. Domácich to povzbudilo a uz o 3′ sa do vyloženej šance dostal Lipnický, ale dobre kopnutý center nedokázal využiť na strelenie gólu, ale čo nevyšlo jemu tak z následného útoku dal o sebe vediet znovu Steninger a bolo vyrovnané 2:2. 26′ po individuálnej akcii z 25 metrov napriahol Hanzeľ a Čaňa už razom viedla 3:2. Čaňa neprestávala hrať a tak sa snažila zatlačit Sokoľany ešte na ich polovičke a prinútiť ich k chybe čo sa im aj podarilo a tak v 29′  Steninger využil chybu hostí a rútil sa sám na brankára Sokolian, ktorému nedal šancu a upravil polčasový stav na 4:2.

Druhý polčas lepšie začali Sokoľany, keď sa dostali do vyloženej šance, ale len nedovolený zákrok zastavil hráča hosti, lenže píšťalka rozhodcu zostala nemá. O minútu neskôr si pekne prebral loptu Lipnický, ale sám pred brankárom neuspel a tak sa stav nemenil. V 52′ unikal hráč hostí, ten bol zastavený len nedovoleným spôsobom a tentoraz už rozhodca neváhal a ukázal na biely bod. V ňom sa hráč hostí nemýlil a znížil na 4:3. O 8′ neskôr si Hanzeľ ukážkovo narazil loptu a jeho tečovaná strela skončila v sieti. Po góle sa domáci uspokojili, hra už nebola tak organizovaná, prelínala sa z jednej strany na druhú, čo Sokoľany  využili a znovu znížili na rozdiel jedného gólu. Nechýbalo veľa a mohlo byť vyrovnané, keď hostia nastrelili brvno. V 74′ sa po peknom vysunutí rútil sám na brankára Lipnický, ktorého brankár zastavil ešte pred 16-kou nedovolene a videl červenú kartu. Po tomto momente už domaci hru kontrolovali a v 85′ zvýšili na konečných 6:4 po krásnom centry Vaľu na Lipnického. Vaľa ešte o dve minúty mohol upraviť výsledok vyšším skóre, ale v nájazde pred brankárom neuspel. Zápas bol veľmi dobrej úrovne, Sokoľany potvrdili, že nie nadarmo sú ašpirantom na postup do 4 ligy a takými výkonmi sa tam určite dostanu. Prajeme im veľa šťastia a veľa bodov.