Čaňa na kolenách

Na tento zápas sme sa pripravovali a cestovali tak, že si odnesieme všetky tri body, potvrdme úlohu favorita a že sa ukáže rozdiel skúsenosti v tejto súťaži. Bohužial, opak sa stal pravdou, domáci sa na nás pripravili veľmi dobre, zápas zobrali zodpovedne, čo o nás sa povedať nedá. Prvý polčas z našej strany až taký zlý nebol, čakali sme na zaváhanie súpera, hrali trpezlivo a postupne sme sa dostavali do šancí, ktoré sme nedokázali premeniť – chýbala finálna prihrávka. Do druhého polčasu sme išli s tým, že na domácich vybehneme a strelíme gól, ktorý by ich prinútil viac otvoriť hru. Opak sa stal pravdou, domácim vyšla štandardka, na ktoré som hráčov upozorňoval, lebo tam je silná stránka Idy a aj napriek tomu sme si neustrážili hráčov a bolo 1:0. Po góle sa naša hra nezlepšila, ba dokonca sme začali predvádzať hru, ktorá nie je hodná 4. ligy. Domáci prevzali iniciatívu a zápas im začal chutiť ešte viac, my sme sa nevedeli dostať do šancí a bez tých sa zápas nevyhráva. Neskôr čo sme začali hrať vabang, čo domáci využívali a hrozili rýchlymi protiútokmi a niet brankára Bindu, mohli sme odchádzať s poriadnym debaklom. Domáci neskôr zvýšili po ďalšej štandardke a bolo 2:0. Aj, keď je to pre nás veľká strata, dúfam, že chlapci sa poučili a musia si uvedomiť, že bez bojovnosti, zodpovedného prístupu, nechania srdiečka na ihrisku, sa táto súťaž hrať nedá. Aspoň nie, keď chceme hrať o špicu. A keď pridajú troška pokory a nepodcenia mužstvo, proti ktorému hrajú, tak budú hrať oveľa lepšie. Niekedy stačí bojovať, ako to predviedli domáci a samotný výkon hráčov bude celkom iný. Domáci ukázali, že aj keď postúpili z tretieho miesta nebudú v súťaži len do počtu a blahoželám k víťazstvu, ktoré si zaslúžili.
V.K.